Bu makalenin içeriği yunus yavrularını sütle mi besler hakkında net bilgiler sağlayacaktır. yunus yavrularını sütle mi besler ile ilgileniyorsanız, bu Yunus balığının Fedakarlığı makalesinde Impulso Utn ile yunus yavrularını sütle mi besler hakkında bilgi edinelim.

yunus yavrularını sütle mi besler ile ilgili bilgileri en doğru şekilde Yunus balığının Fedakarlığı sentezleyin

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu Impulso Utn web sitesiyle, sizin için daha değerli bir anlayışa sahip olmak için yunus yavrularını sütle mi besler dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. Impulso Utn web sitesinde, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en eksiksiz değere hizmet etme arzusuyla, İnternetteki haberi mümkün olduğunca çabuk kavrayabilmenize yardımcı olur.

SEE ALSO  2007 ÖSS MATEMATİK 1-1 İLE 10 | 2007 öss soruları ile ilgili yeni güncellenen bilgileri kapsayan

Konuyla ilgili bazı bilgiler yunus yavrularını sütle mi besler

Yunus’un Kurbanı Canlı Şeylerde Kurban .

Bazı görüntüler yunus yavrularını sütle mi besler konusuyla ilgilidir

Yunus balığının Fedakarlığı

Okuduğunuz Yunus balığının Fedakarlığı hakkında haber okumanın yanı sıra, O zaman Impulsoutn her gün hemen aşağıda yayınladığı diğer birçok makaleye bakabilirsiniz.

SEE ALSO  SINIFLANDIRMAYA GİRİŞ #2022TAYFA | canlıların sınıflandırılması pdf hakkında genel bilgiler en doğru olanıdır

Daha fazlasını burada görün

yunus yavrularını sütle mi besler ile ilgili birkaç öneri

#Yunus #balığının #Fedakarlığı.

yunus,balık,belgesel,canlılar,harun,yahya,fedakarlık,yavru,evrim,darwin,şefkat,mucize.

Yunus balığının Fedakarlığı.

yunus yavrularını sütle mi besler.

yunus yavrularını sütle mi besler içeriğiyle impulsoutn.net ‘ın sağladığı içerikle, size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. yunus yavrularını sütle mi beslerImpulso Utn hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

 1. Muhammed Çınar diyor ki:

  anam eve gel allahin cezasi dediğin de..ya anam az hele dur.. dedimde ben…😂😂😂 yunus burnunu..anacimda oklavayi sürterdi sirtima…ahhh ahh..nur icinde yat canim anamm😔

 2. mutlu dadır diyor ki:

  yunus balık değil,memelidir diyen bi arkadaşıma kafa göz giresim geldi.geçen.bana deyinki yunus memeli bi balıktır,işde şu balık yumurtlayan bi balıktır deyin.yunus balık değildir demek ne demek lan salaklar.

 3. Iyonhost WebHost diyor ki:

  @serveran
  Boşuna kanıt isteme kimseden. Bu şekilde huzurluysan sus otur. Kalkıp iki harun yahya belgeseli izleyip bilim dünyasına kafa tutuyorsunuz sonra biz de sinir oluyoruz siz de.

 4. ceran5 diyor ki:

  @serveran yunus bir memelidir ve bunu bilmemek büyük cahilliktir.Önce ki ana fikir bu olmalıdır,çünkü sende bir memelisin.MELEKLER DİŞİ Mİ ERKEK Mİ olarak bakmak bu olaya sadece senin eğitimsizliğindir.Ve evet yunus bir memelidir aynı zamanda balina ailesine girer.

 5. Emin Karataş diyor ki:

  Harun mudur? Yahya mıdır? 1 tane bilimsel araştırmaya imza atmamış birde çıkmış oraya bilimadamcılık oynuyor. Daha yunusun balık olmadığını bilmeyen insanlar bilim hakkında yorum yapmaya kalkıyorlar. Adamlar tek bir araştırma için yıllarını verip ortaya bir sonuç koyuyorlar. Bilimden haberi olmayan biri çıkıp yerden yere çarpıyor. Sen dinciysen işine bak bilime karışma.

 6. gryffindor77 diyor ki:

  yunus yumurtluyor mu doğuruyor mu.. doğuruyor.. o zaman bitti memelidir. dünya da sadece 1-2 yumurtlayan memeli var oda yunus deil

 7. volkivolkivolki diyor ki:

  Kafirler zümre zümre cehenneme sürülürler. Oraya geldikleri zaman, onun (cehennemin) kapıları açılır. Ve onun (cehennemin) bekçileri onlara derler ki: Size, sizden (sizin aranızdan) olan resûller gelmedi mi ki, size Rabbinizin âyetlerini okusun, bugüne (buraya) geleceğinizi (söyleyerek) uyarsın? (Cehenneme gidenler) dediler ki: Evet (geldiler). Fakat azap sözü kâfirlerin üzerine hak oldu. (Zumer -71 ) bu kapı o kapı olmasın sakın.En doğrusunu Allah bilir

 8. volkivolkivolki diyor ki:

  Sebep ve Sonuç Sundum .Sende Sadece sonuç var Sebebide getir tartışalım.Ayrıca yunusların yavrularını yemesinden bahsediyorduk onu hallettik sanırımki öldürmesine geldik.''İman 100 kapılı bir hanın 99 tanesidir ancak inanmak istemeyenler o kapalı olan 1 kapının ardındadırlar.bu da sınavın bir gereğidir zaten.

 9. hacibaba00 diyor ki:

  ''bilimadamları bir süredir yunuslardaki şiddet eğilimi takibe aldı. İskoçya açıklarında bir bilimadamı, bir saat boyunca yetişkin bir yunusun yavrusunu ağzına alıp ölünceye kadar peş peşe suya çarptığına tanık oldu. ABD'nin Virginia eyaleti açıklarında da araştırmacılar, yedikleri darbelerden kaburga kemikleri ve kafatasları kırılmış en az dokuz yunus yavrusu buldular. Yavrulardan birinde yetişkin bir yunusun diş izleri tespit edildi.''

 10. volkivolkivolki diyor ki:

  Dişi yunusların ağzındaki yumurtalar çeşitli sebeplerden dolayı azalabilir.Yunuslar hassas balıklar olduklarından stres anında yumurtaları yutabilirler yada ilk yavruları olduğundan tecrübesizliği olabilir.Zamanla tecrübe kazanarak yumurtları ağzında tutmayı başaracaktır.
  ''ONLARIN ÇOĞU ZANNIN ARDINA GİDER.OYSA,ZANHAK NAMINA HİÇBİRŞEYİN YERİNİ TUTMAZ.ŞÜPHESİZ ALLAH ONLARIN YAPMAKTA OLDUKLARINI HAKKIYLA BİLENDİR'' (YUNUS-36)

 11. volkivolkivolki diyor ki:

  Dişinin karşısında titremeler ve ilginç hareketler sergileyerek çiftleşmek istediğini belirtir.Kumun üstünde dairesel hareketler yaparak çiftleşmeyi gerçekleştirirler.Dişi titreyerek yumurtalarını döker ve hemen sonrasında arkasını dönerek yumurtaları ağzına alır.Bu sırada yumurtaları ağzına alırken erkek yunus yumurtaları döller.Eğer dişi yumurtayı arkasına döndüğünde alamazsa yada ağzından kaçırırsa erkek yunus kaçan yumurtaları yiyebilir.

 12. volkivolkivolki diyor ki:

  Yumurtadan çıkan kurbağalar daha sonra yemek borusundan tırmanır ve anne kurbağanın ağzından aşağı atlayarak, gün ışığına çıkarlar.
  Mide yavruların tamamen çıkmasından 8 gün sonra normal
  haline gelir ve vazifesini yerine getiren kurbağa, yiyip içmeye baslar.Avustralyanın Adelade Üniversitesinden Zoolog Michael J. Tyler ile yardımcısı David Carter tarafından ortaya çıkarılan bu esrarengiz hadise, fizyoloji olarak bilinen ilim dalını alt-üst etmiştir.

 13. volkivolkivolki diyor ki:

  Oburluğu ile tanınan bu kurbağanın iştahı, aynı rahmet sahibi tarafından sonra tamamen kesilecek ve kuluçka devresi tamamlanıncaya kadar hayvan tam 2 ay aç kalacaktır. Kuluçkanın ileri safhasında mide büyüyerek akciğere dayanır. Ve onun faaliyetinin durmasına sebep olur.Ancak İlahi Rahmet burada da imdada yetişir ve akciğerleri devreden çıkan kurbağa, derisi vasıtasıyla nefes almaya baslar.

 14. hacibaba00 diyor ki:

  avustralya'daki kurbağa okey de. bu yunuslar bildiğin yiyor yavrusunu. öyle sıcak ortam filan değil yani. ilahi rahmet burada tecelli etmiyor.

 15. volkivolkivolki diyor ki:

  Elbette hayır.
  Çünkü bütün kainatta görülen İlahi rahmet, bu yavruları da ihmal etmeyecektir. Yeni doğan aciz yavrulara anında sut yetiştirerek
  merhametini gösteren Zat, mideye inen yavruların hazmedilmemesi için de, kurbağanın midesindeki sindirim faaliyetini durdurur. Dişi kurbağanın daha önce midesine doldurduğu gıda maddeleri bağırsağa iletilir ve midenin şekli . ile yapısı tamamen değişerek, yavrular için sıcak ve emniyetli bir beşik suretine girer.

 16. volkivolkivolki diyor ki:

  selam.Bir dişi hayvanın yavrularını yuttuğunu duysanız, herhalde onun ne kadar vahşi olduğunu düşünürsünüz.Halbuki Avustralya`da yasayan bir tur kurbağa, yavrularını vahşiliğinden değil, merhametinden yutmaktadır.`Rheobatrachus silus` adi verilen kurbağanın yumurtadan çıkmak üzere olan yavrularını yutma sebebi, onların emniyetli bir şekilde gelişmesini sağlamaktadır. Acaba anne kurbağanın midesine inen yavrular, mide tarafından . hazmedilmeyecek mi?

 17. Rose Spring84 diyor ki:

  ayyy yerım ben onlarıı ya cok tatlılarrr..anne yunusa bakk yaa bazı ınsanlar bıle yapmıo bunu hayvan kadar olamıyolar!!

 18. Adem ALEMDAR diyor ki:

  orkunmusun nesin sen şimdi o dar aklınla evrimimi savunuyorsun?? harun yahya eserlerinde hangisi ispata dayalı değil ayetlerle gösterilmiş hatta her doğru. dünyadan haberin yok..

 19. Altay Bekçioğlu diyor ki:

  tövbe de onrckn2 efendiii tövbe de imana gel gunahlarindan kurtul senin gibi deyyuslar getiriyor bize kiyameti. Yuce Rab sen bizi koru. cevab veremezsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir