Hayatta yapabileceğiniz şeyler, yapmanız gereken şeyler ve gerçekten yapmanız gereken şeyler vardır. Hangi kitapların okunacağını seçmeye benzer şekilde, okurken bu seçeneğe sahipsiniz. Olduğunu iddia ettiğimiz Tüm Zamanların En Büyük Edebi Eserleri, okumanız gereken kitaplardan biridir. O halde aynı çağın klasik romanlarını inceleyelim!

1. Romeo ve Juliet (1597)

Büyük yazar William Shakespeare’in eseri olan “Romeo ve Juliet” Trajedisini, iki zengin ailenin, Montague ve Capulet’in bir kan davası yaşadığı İtalya’nın Verona kasabası bağlamında yazmıştır. sokak da kılıçla savaştı.

W. Shakespeare’in kaleminden “Romeo ve Juliet”, yazarın birçok sahnede sahnelenen en iyi ve en ünlü oyunu olmakla kalmadı, aynı zamanda insanlık tarihinin en ünlü aşk hikayelerinden biri oldu.

Romeo ve Juliet oyunun sonunda ölürler, ancak aşk ve mutluluktaki idealleri ve özgürlükleri sonsuza kadar sürer. Onların ölümü, tüm insanlara insan mutluluğunun ve sevginin özgürlüğüne değer vermeleri için bir hatırlatma görevi görür. Romeo ve Juliet’in trajedisi, yazarın İngiliz ve uluslararası edebiyatın etkili savunucusu olarak hizmet ediyor.

2. Cimriler (1862)

Fransız yazar Victor Hugo, şimdiye kadar yayınlanmış en tanınmış edebiyat eserlerinden biri olarak kabul edilen “Sefiller”i yazdı.

SEE ALSO  2) Metinlerin Sınıflandırılması /9.Sınıflar 1.Yazılı #2022AYTEDEBİYAT | edebiyat metinlerin sınıflandırılması hakkındaki tüm bilgiler en eksiksiz olanıdır.

Kitap serisi, Paris’in tarihini, mimarisini, siyasetini, felsefesini, hukukunu ve iyinin, kötünün doğası ve hukukun üstünlüğünün yanı sıra diğer konuları tartışıyor. On dokuzuncu yüzyıl Fransa’sının ilk yarısında adalet ve inançlar üzerine fantastik bir ansiklopedi görevi görüyor. Gerek biçim gerekse içerik olarak harika bir insanlık eseridir.

“Sefiller” ile yazar, insanlar arasındaki sevgiyi övüyor ve ülke sevgisini dile getiriyor. Victor Hugo, bir mülteci havasında, Fransa’nın sevdiği sahneleri, özellikle de tüm çalışmanın ana fonu olan Paris görüntülerini hafızasından ve kalbinden kaydetti. Yazar, bir dizi karakter aracılığıyla burjuva toplumunun acı çeken kurbanlarına, toplumdaki küçük ve sefil insanlara sınırsız bir sevgi gösterir.

3. Savaş ve Barış (1865)

Büyük yazar L. Tontoy tarafından yazılan Savaş ve Barış, dünya edebiyatının en büyük romanlarından biri olarak kabul edilir. Bu, on dokuzuncu yüzyılda Rusya’nın ve daha sonra tüm dünyanın en uzun romanıdır. 100 ana karakterden oluşan bir hikayede 500 karakter yaratmak için Lev Tolstoy kütüphanedeki hemen hemen her kitabı inceledi.

Eser, Rus toplumunun trajik bir dönemini gerçekçi ve canlı bir şekilde yansıtıyor. Arsa, 19. yüzyılın başlarındaki iki büyük tarihi olay üzerine inşa edilmiştir: 1805 ve 1812 savaşı ve 1805-1812, 1812-1820 döneminde halkın ve Rus aristokrasisinin barışçıl yaşamını yansıtır.

SEE ALSO  Edebiyat Soru Bankası - Ünite-6 Öğretici Metinler - Hatıra (Anı) Test-1 Çözümleri | anı test soruları ile ilgili güncellenmiş bilgileri kapsama

Parça, umut, özlem, memnuniyet, acı ve kontrast dahil olmak üzere çeşitli insan duygularını araştırıyor. Yazar, “kahramanlardan” ziyade, zamanı, insan kaderini ve ulusal hedefleri kontrol edenin bir bütün olarak halkın “etkisi” olduğunu iddia ediyor. Yazar, Rus halkının karakterini ve ilkelerini net bir şekilde kavrayarak Rusya’nın birleşmesini diledi. Lev Tolstoy, Rusya’nın başlangıcını, bir işgalciyi savuşturmak için bir araya gelebilecek çok çeşitli geleneklere ve dillere sahip çok ırklı bir ulus olarak tasvir etmeye çalıştı.

4. Sertleştirilmiş Çelik (1936)

Okurlar, eserin başlığından itibaren, yazarın bu otobiyografi aracılığıyla iletmek istediği Sovyet çocuklarına ait bir “Çelik Ruhu” görebilirler.

Bu sertleştirilmiş çelik, yazar Nikolai A. Ostrovsky tarafından iyi bilinen bir yazıdır ve hem Sovyet hem de uluslararası literatürün yıllıklarında farklı bir konuma sahiptir. Yazarın sadece yaşamdan ilham almakla kalmayıp, onu yazmadan önce bizzat deneyimlediği edebi bir eserdir. Yazarın vücudunun onda dokuzu, hastane yatağında yatarken bu parçayı yazarken çocuk felci ve körlük tarafından perişan edildi. Böyle zorlu koşullarda, daha önce hiçbir yazar yazmamıştı.

Çelik bu şekilde yaratılır! Komünist Parti’nin yönetimi altında her insanın nasıl büyük bir çoğunluğa dönüştüğünü gösteriyor.

Kitabın içeriği askerin ruhunu teşvik etmektir. İnsanlık hala ideallerini hayal etmeyi ve gerçekleştirmeyi arzuladığı sürece, “Çelik Sertleştirildi” eseri, dünyanın her yerindeki emekçiler için büyük değer taşıyan çekici bir kitap olmaya devam ediyor.

SEE ALSO  5.Sınıf Arapça Ders Kitabı Cevapları 3.Ünite 2.Ders Sayfa 104 105 106 107 108 109 110 | 5 sınıf türkçe ders kitabı sayfa 109 cevapları hakkında en iyi içeriği sentezleyin

5. Rüzgar Gibi Geçti (1936)

Bu, 1937’de Pulitzer Ödülü’nü kazanan Margaret Mitchell’in bir aşk romanıdır. Hikaye, İç Savaş ve Yeniden Yapılanma zamanlarında Amerika Birleşik Devletleri’nin güneyinde Georgia ve Atlanta’da geçmektedir. Film, savaşta hayatta kalmanın ve savaş sonrası zorlu hayatın üstesinden gelmenin bir yolunu bulması gereken güçlü bir Güneyli kız olan Scarlett O’Hara’nın etrafında dönüyor.

1962 itibariyle, eser on milyondan fazla kopyaya ulaştı ve kitap üç düzineden fazla dile çevrildi ve körlerin okuyabileceği bir kitap haline getirildi ve 1937’de bir filme de çekildi. Vietnam’da ” Rüzgar Gibi Geçti” iki cilde bölündü, birçok kişi tarafından tercüme edildi ve birçok kez yayınlandı.

“Rüzgar Gibi Geçti”, okuyucuyu parlak rüyalar dünyasına çekmek yerine gerçekçi bir para, insan, geçim kaynağı, konum ve şöhret imajı sunuyor. Doğu’nun nostaljisinin aksine, “Rüzgar Gibi Geçti”deki geçmişin nostaljisinin karakteristik bir Amerikan eğilimi vardır. “Rüzgar Gibi Geçti”de nostalji, karakterlere yeni dünyaya uyum sağlama gücü ve kararlılığı sağlar. Doğuluların nostaljisi melankolik ve iç karartıcıdır, özellikle de gerçeklik geçmiş kadar güzel olmadığında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.