Makalenin konusu van der waals ile ilgili olacaktır. Khan Academy makalesinde impulsoutn.net ile van der waals konusunu tartışalım.

Khan Academy özetleyin

Aşağıdaki videoyu hemen izleyin

Bu impulsoutn.net web sitesinde, kendiniz için daha değerli verilere sahip olmak için van der waals dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. impulsoutn.net web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en ayrıntılı bilgiye hizmet etmeyi umuyoruz, Kullanıcıların internetteki bilgiyi en doğru şekilde güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  ETÜV (İNKÜBATÖR) KULLANIMI | inkübatör hakkında en eksiksiz bilgiyi özetleyin

Konuyla ilgili paylaşım van der waals

İdeal gaz yasasına parçacıklar arası çekimler ve parçacık hacimleri için düzeltmeler ekleyerek, gerçek gaz davranışını daha doğru tanımlayan yeni bir denklem elde edebiliriz. Van der Waals denklemi olarak bilinen bu denklem, ideal olmayan koşullar altında bir gazın özelliklerini hesaplamak için kullanılabilir. Daha fazla ders görüntüleyin veya bu konuyu uygulayın Khan Academy, herkes için her yerde ücretsiz, birinci sınıf bir eğitim sağlama misyonuna sahip, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Matematik, biyoloji, kimya, fizik, tarih, ekonomi, finans, dilbilgisi, okul öncesi eğitim ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli akademik konularda testler, sorular, eğitici videolar ve makaleler sunuyoruz. Öğretmenlere, öğrencilerinin okulda ve ötesinde başarı için beceri, alışkanlık ve zihniyet geliştirmelerine yardımcı olabilmeleri için araçlar ve veriler sağlıyoruz. Khan Academy düzinelerce dile çevrildi ve dünya çapında 15 milyon kişi her ay Khan Academy’de eğitim alıyor. 501(c)(3) kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak yardımınızı çok isteriz! Bugün bağış yapın veya gönüllü olun! Buradan bağış yapın: Burada gönüllü olun: .

SEE ALSO  en sade haliyle kaldıraçlar konu anlatımı | pense kaldıraç çeşidi hakkında yeni güncellenen bilgilerin özeti

Bazı görüntüler van der waals konusuyla ilgilidir

The van der Waals equation | Khan Academy

Khan Academy içeriğini izlemenin yanı sıra, O zaman Impulsoutn her gün aşağıda yayınlayan diğer makaleleri arayabilirsiniz.

SEE ALSO  Tek Videoda Çember ve Dairede Alanı Hallet +PDF 2021 | çember konu anlatımı pdf ile ilgili en ayrıntılı bilgiye genel bakış

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

van der waals ile ilgili bazı öneriler

#van #der #Waals #equation #Khan #Academy.

online learning,online class,video class,video tutorial,online education.

The van der Waals equation | Khan Academy.

van der waals.

van der waals içeriğiyle Impulsoutn ‘ın size verdiği içerikle, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. van der waals hakkındaki makaleyi impulsoutn.net ile izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. LastThai diyor ki:

  ah do you have video
  Explain how to find Van der waals internal energy ?

  I can't prove that it is U = U(initial)+cvT – a/v

 2. Captain M2 diyor ki:

  Why we have added a(n/V)^2 to pressure, pressure in ideal gas eq already high in order to correct it we should subtract it from P.

 3. Jens Rohländer diyor ki:

  This was a very good explanation for something that went under in my process engineering class – greetings from germany 🙂

 4. Ajaosaray diyor ki:

  I really appreciate that they take less time to convey lectures unlike other teachers who makes 30 min video just for their profit and waste our time. It's sad that they do that. But I really respect all the teachers.

 5. Kaspar Čersnakov diyor ki:

  Isn't the term "a * ( n^2 / V^2 )" due to surface effect (gas molecules near the surface of the container sense a net force towards the "inside of the volume", whereas the gas molecules "deep inside the volume" sense no net attraction since it compensates thanks to simmetry)? In that case…
  How is surface area taken into account in van der Waals equation?
  The container of the gas may be a ball, a cube, or a corrugated shape. Shouldn't that lead to different amounts of pressure reduction due to surface effect? Coefficient "a * ( n^2 / V^2 )" seems unrelated to surface area.

 6. Anoetic OddZero diyor ki:

  That is interesting. Is there some way besides this you could do more on plasma? I am really curious if there is more on the topic than a playlist I created on that state of matter.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.