Makale, içeriğinde lirik şiire örnek hakkında açıkça konuşacak. lirik şiire örnek hakkında bilgi ediniyorsanız, hadi impulsoutn.net bu NECİP FAZIL KISAKÜREK-KALDIRIMLAR ŞİİRİ makalesinde lirik şiire örnek’yi açıklığa kavuşturalım.

NECİP FAZIL KISAKÜREK-KALDIRIMLAR ŞİİRİ içindeki lirik şiire örnek ile ilgili içeriğe en eksiksiz genel bakış

Videoyu buradan görüntüleyin

Bu Impulso Utn web sitesinde, sizin için daha yararlı anlayışa sahip olmak için lirik şiire örnek dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. impulsoutn.net web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Size en doğru değeri katkıda bulunma arzusu ile, Kullanıcıların İnternet’e en doğru şekilde bilgi ekleyebilmelerine yardımcı olun.

SEE ALSO  10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı - Tiyatro | 2022 | 10 sınıf tiyatro ile ilgili en eksiksiz bilgilere genel bakış

Konuyla ilgili bazı açıklamalar lirik şiire örnek

Yeni yüklenen videolardan haberdar olmak için “Abone Ol” ve “Bildirimleri Aç”… ŞAİR: NECİP FAZIL KISAKÜREK YORUM: MUHAMMET YOLCU Sokaktayım, ıssız bir sokağın ortasındayım; Yürüyorum, arkama bakmadan yürüyorum. Karanlığa saplanmış yolumun geldiği noktada, Beni bekleyen bir hayalim var gibi. Siyah gökyüzü külden bulutlarla örtülüdür; Yıldırım evlerin bacalarını izliyor. Cin uyuyor, sadece iki yoldaş uyanık; Biri benim, biri de serseri kaldırımlar. İçimde bir damla korku birikir; Devlerin her sokakta kafaları kesildiğini düşünüyorum… Pencerelerini üzerime diktiler, her zaman zifiri karanlık; Evler, gözünüzde bir mil olan bir kasırga gibi. Kaldırımlar acı çeken yalnızların anasıdır; Kaldırımlar bende yaşayan bir insan. Ses durduğunda kaldırımlar duyulur; Kaldırımlar bir dilin içinde kavislidir. Yumuşak bir kucaklamada ölmek bana göre değil; Ben bu kaldırımların emzirdiği çocuğum! Ah, bu karanlık sokakta sabah yok; Yolculuğum bu karanlık sokakta bitmesin! Bırak gideyim, bırak yol gitsin, bırak gideyim, bırak yol gitsin; Fenerler sel gibi aksın iki yanımdan. Tak, tak, adımlarımı aç, köpekler duysun; Yolumun zafer takı, gölgenin taş kemerleri. Ne sabahı göreyim ne de sabah görüneyim; Günler senin olsun, karanlığı bırak! Islak bir yorgan gibi sıkıca sarayım; Örtün, örtün beni, serin karanlık. Uzanırsa bedenim taşların üzerinden; Bu ateşi buz gibi taşlarla al alnımdan. Sokaklar kadar gizemli bir uykuya dalın.

SEE ALSO  9. Sınıf Edebiyat : Hikaye Türleri ve Anlatım Teknikleri #2022 | 9 sınıf edebiyat 2 ünite ile ilgili tüm içerik ayrıntılı olarak

lirik şiire örnek ‘in içeriği ile ilgili fotoğraflar

NECİP FAZIL KISAKÜREK-KALDIRIMLAR ŞİİRİ
NECİP FAZIL KISAKÜREK-KALDIRIMLAR ŞİİRİ

Okuduğunuz NECİP FAZIL KISAKÜREK-KALDIRIMLAR ŞİİRİ hakkındaki içeriği görüntülemenin yanı sıra, O zaman Impulso Utn her gün aşağıda yayınlanan diğer konuları keşfedebilirsiniz.

SEE ALSO  12.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ROMAN ÜNİTESİ - 12.Sınıf Edebiyat Roman Ünitesi Hazırlık | 12 sınıf edebiyat ders notları hakkında yeni güncellenmiş bilgileri kapsayan

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

lirik şiire örnek ile ilgili bazı öneriler

#NECİP #FAZIL #KISAKÜREKKALDIRIMLAR #ŞİİRİ.

Necip Fazıl Kısakürek (Philosopher),necip fazıl,necip,kaldırımlar şiiri,byyolcu,türkiye,muhammet yolcu,yolcu,canım istanbul,Recep Tayyip Erdoğan (Politician),sokaktayım,üstad necip fazıl,Kaldırımlar (Written Work),kaldırımlar çilekeş,yalnızların annesi,kimsesiz bir sokak,yürüyorum,kara gökler,kaldırımların emzirdiği,Tak,tak,serdar tuncer,bedirhan gökçe,uğur ışılak.

NECİP FAZIL KISAKÜREK-KALDIRIMLAR ŞİİRİ.

lirik şiire örnek.

lirik şiire örnek hakkındaki bilgilerle Impulsoutn ‘ın sağladığı bilgilerle, daha fazla yeni bilgi ve bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını, bunun sizin için yararlı olacağını umuyor.. impulsoutn.net lirik şiire örnek hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Mustafa Tunç diyor ki:

  İlk okul 6 sinif Şiir dinletisi de okuduğum Şiir. (Öğretmenim Tuğba Büyük'ün Ellerinden öperim). Aradan geçmiş 19 yıl. Ölüme yaklaştıkça üstadı daha iyi anlıyorum. Allah merhamet etsin.

 2. Yusuf Arıkan diyor ki:

  Hoca zorla ezberletmişti ama şimdi ne lise kaldı nede zorla ezberletmeye çalışan ah be hocam keşke o yaşıma geri dönebilsem keşke

 3. kpssgünlüğüm diyor ki:

  Içim o kadar çok doluki 😔sevdiğim kişiyi başkasıyla gördüm ve ders için buraya geldim kendimi buldum

 4. ahmet turan diyor ki:

  Okuldayım ders boş, açtım dinliyorum en çok ta in cin uykuda yanlız iki yoldaş uyanık biri benim biri serseri kaldırımlar bölümü yakıyor canımı neden bilmiyorum ama sürekli onu hatırlatıyor o kalbimin hırsızı o ,o herşey ,o farklı ,o necip fazıl kısaküreği seviyorum dediğinden beri deli oluyorum bu şiire ama onu unutmam gerek son sınıf olduğum için çok zor oluyor (her beğeni onu unutmama yardımcı olacak)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir