Bu makalenin içeriği, basınç mol ilişkisi soruları ile ilgili açıklama bilgilerini güncelleyecektir. Kimya Adası makalesinde basınç mol ilişkisi soruları’yi açıklığa kavuşturalım.

Yeni güncellenen KISMİ BASINÇ (11. SINIF)

Videoyu buradan görüntüleyin

Bu impulsoutn.net web sitesinde, kendiniz için daha yararlı anlayışa sahip olmak için basınç mol ilişkisi soruları dışında bilgi ekleyebilirsiniz. Impulsoutn sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Size en eksiksiz değere katkıda bulunmayı umuyoruz, İnternette bilgileri en doğru şekilde yakalayabilmenize yardımcı olur.

SEE ALSO  DNA'nın Yarı Korunumlu Eşlenmesi#Replikasyon | dna eslenmesi hakkında en eksiksiz bilgiye genel bakış

basınç mol ilişkisi soruları ile ilgili bazı bilgiler

#TYT2021 #KimyaAdası 👇TÜM SINIFLAR İÇİN OYNATMA LİSTELERİ👇 TYT Kimya Playlist: 12. Sınıf Kimya Playlist: 11. Sınıf Kimya Playlist: 10. Sınıf Kimya Playlist: 9. Sınıf Kimya Playlist: Hey millet! Kimya Adası ders kanalına hoş geldiniz. Bu videomuzda Kısmi Basınç konusunu işleyeceğiz. Dersin PDF dosyasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Yeni videolarımız gelmeye devam edecek. Abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın😉 👉Bu dersin PDF’sini indirmek için tıklayın 📚TYT Kimya Soru Bankası Konu Özeti ile 📚 TYT Kimya Adası 50 Deneme Sınavı 📚Kimya Adası kitaplarına ulaşmak için.

SEE ALSO  DEKORATİF ŞİŞE NASIL YAPILIR ŞİŞE SÜSLEME SANATI | koyu renk şişe hakkında en eksiksiz bilgiyi sentezleyin

Görüntüler basınç mol ilişkisi soruları içeriği ile ilgilidir

KISMİ BASINÇ (11. SINIF) | Kimya Adası
KISMİ BASINÇ (11. SINIF) | Kimya Adası

Öğrendiğiniz KISMİ BASINÇ (11. SINIF) , Ardından, Impulso Utn ‘nin her gün gönderdiği diğer bilgileri hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Burayı tıklayın

basınç mol ilişkisi soruları ile ilgili birkaç öneri

#KISMİ #BASINÇ #SINIF #Kimya #Adası.

kimya adası,kimya tyt,kimya ayt,kimya adası murat namlı,murat namlı,ayt kimya konuları 2020,2020 tyt kimya konuları,2019 tyt kimya soruları,ayt kimya son tekrar,kimya son tekrar,tyt kimya son tekrar,ayt kimya tekrar,tyt kimya full tekrar,10. sınıf kimya 1. ünite,tyt kimya tekrar,kimya adası ayt,kimya adası tyt,yks 2020,tyt 2020,ayt 2020,ayt 2021,tyt 2021,yks 2021,kısmi basıç,kısmi basınç konu anlatımı,kısmi basınç soru çözümü.

SEE ALSO  44) AYT Kimya - Kimyasal Reaksiyonlarda Hız Test 2 Soru Çözümü - Görkem ŞAHİN (2022) | En eksiksiz 10 sınıf kimya kimyasal tepkimeler soru çözümü ile ilgili içeriğe genel bakış

KISMİ BASINÇ (11. SINIF) | Kimya Adası.

basınç mol ilişkisi soruları.

basınç mol ilişkisi soruları içeriğiyle Impulsoutn ‘ın size verdiği içerikle, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. Impulso Utn basınç mol ilişkisi soruları hakkındaki makaleyi takip ettiğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Berken S. diyor ki:

  Son sorunun cevabı 1 ve 2 değil mi?
  Tanecik sayısı ilk başta 1 mol CH4 yani 5 mol tanecik vardı, sonra 4 mol He eklenince toplam 9 mol tanecik oluyor
  (Yanlış yapmış olabilirim emin değilim)

 2. Esin Erinay Aydın diyor ki:

  Hocayı 2x te izliyorum hep hiç normalde izlemedim videonun başında bi denedim normali hoca içmiş gibi haraket ediyor sinirim bozukdu ,WEÖŞĞSLŞSPKS

 3. Erdem Akcan diyor ki:

  Hocam sonucu değiştirmiyor ama son soruda mutlak sıcaklık da iki katına çıktığı için hacim 5V değil 10V olur. Bazı arkadaşlar işlem yaparken gözden kaçırabilir, bunlar yüzünden puan kaybetmeyin dostlarım. 🙂

 4. Elif diyor ki:

  19:13 de sonucu değiştirmez ama gözden kaçmış galiba,P.V=n.R.T yazdığımız zaman P ve R sabit, n 5 katına çıktı, soruda da bize sıcaklığın 2 katına çıktığını söylüyor. O yüzden V 10 katına çıkar.

 5. Görkem LALE diyor ki:

  Hocam şu AYT kimya başlıyor videosunun altında da çok rastladığım bir durum. Hatta aynı kişiden bu konuyla ilgili belki 20 tane yorum var. Hocam ben dahil bir çok öğrenciniz sizden AYT Kimya Toplu Pdf bekliyor. Elinizden gelebilecek bir durumsa yapabilir misiniz? Alacaklı gibi yorum atmıyorum "Hocam Toplu Pdf nerede kaldı, çok yavaşsınız!" gibi yorumlardan bahsediyorum 🙂

 6. Mabella diyor ki:

  Hocam bir de yorum soruları çözseniz bunlarla alakalı çünkü bence sayısal olan sorular yine kolay da yorumlar zor oluyo

 7. R diyor ki:

  Son soruda tanecik sayısı demiş. Şu şekilde ilerlemez miyiz?
  İlk durumda 1 mol CH4 için tanecik sayısı:5NA
  Son durumda 1 mol CH4 için 5NA ve 4 mol He için de 4NA ve böylece 9NA olur. Buna göre de tanecik sayısı 5 katına değil, 9/5 katına çıkar. Bir hatam varsa düzeltin lütfen arkadaşlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.