İngilizce evrensel bir dil olduğundan, muhtemelen bu dilin ne kadar önemli olduğunu zaten anlamışsınızdır. Bugün 1 milyardan fazla insan İngilizceyi ikinci bir iletişim dili olarak, 400 milyondan fazla insan ise anadili olarak kullanıyor. Bu gönderi, İngilizce öğrenme yöntemlerini seçmenize yardımcı olacaktır. Her gün, iletişim oldukça hızlı.

Hedef belirleme, İngilizce öğrenme motivasyonu

Birçoğunuz her zaman pasifsiniz. Sırf çevrendeki arkadaşların çok İngilizce çalıştığı için İngilizce öğrenmek istiyorsun, bu yüzden endişelenmene gerek yok diye ders çalışmak istiyorsun. Kendinizi net bir şekilde tanımlayın ve “Neden İngilizce öğreniyorum”, “İngilizce ile ne kazanacağım?”, “İngilizce olmadan ne kaybederim?”, “İngilizceyi nasıl öğrenmeliyim?”, “Konuşarak mı öğrenmem gerekiyor” deyin. ” Sorularına cevap verin. İngilizce mi Toeic mi, Toefl sınavlarına girmek için İngilizce öğrenelim mi?”. Kendin yapmak istemezsen hiçbir şey yapamazsın. Net bir hedef tanımlayın, her zaman onu takip etmek için motivasyon bulun.

SEE ALSO  Spor Manşet 2 Eylül 2022 | Cem Dizdar ve Serkan Yetkin - TRT Spor | En eksiksiz 11 sinif ingilizce ders kitabi cevap anahtari cem ile ilgili tüm içerik

Hedef belirlemek, sürekli çaba sarf etmek ve sürekli olarak hedeflere ulaşmak, her insan için mutluluğun ve anlamlı yaşamın anahtarıdır. Hedefleriniz ne kadar net olursa, başarı, zenginlik ve mutluluk potansiyelinizi o kadar fazla açığa çıkarabilirsiniz.

Bir arkadaş bul

Arkadaşlarınızla daha fazlasını başarabilirsiniz. İlgi alanlarınızı paylaşan bir arkadaşınız veya bir grup arkadaşınızla bulunduğunuz yere seyahat edin. Sonuç olarak hedeflerinize daha fazla odaklanabileceksiniz ve arkadaşlarınız şüphesiz grubun hedeflerine doğru ivme kazanma çabalarınızı destekleyecek.

Yanınızda bir arkadaşınız varken, günlük olarak İngilizce konuşma ve etkileşim kurma pratiği yapabilirsiniz. Tanıdığınız kişi hatalarınızı gösterebilir ve bunları düzeltmenize yardımcı olabilir. Bunu yalnız İngilizce çalışırken başaramazsınız. Ancak ekip çalışması, özdenetim ve öz çaba geliştirmenize yardımcı olacaktır.

SEE ALSO  The Burning Hell - I Love The Things That People Make /// Berlin Sessions #76 | people ı love ile ilgili en doğru bilgiyi sentezleyin

Telefon ve bilgisayardaki dili değiştirin

Telefonunuzda veya bilgisayarınızda dili hemen Vietnamca’dan İngilizce’ye değiştirin. Bir dil öğrenmeye gerçekten hazırsanız, mütevazı başlayın. Bu gadget’lara her gün bakmak zorunda kalmanın bir sonucu olarak, birçok yeni terim edinebilecek ve bilgileri daha hızlı hatırlayacaksınız.

Bilgisayarınızdaki ve telefonunuzdaki tüm dilleri İngilizce’ye çevirirseniz İngilizce’ye daha fazla maruz kalırsınız. Bu sayede tamamen İngiliz bir ortamda yaşayabilirsiniz. İngilizceniz büyük ölçüde gelişecek ve refleksleriniz keskinleşecek.

En sevdiğiniz çizgi filmler aracılığıyla İngilizce öğrenin

Neden en sevdiğiniz animasyon dizisini seçmelisiniz? Filmi sevdiğiniz için beyniniz daha fazla uyarılacak, böylece çizgileri, jestleri ve yeni cümleleri ilk kez film izlediğinizde olduğundan daha hızlı hatırlayacaksınız. İngilizce haber dinlemek veya kitap okumak yerine animasyon filmler oldukları için diyalogları hatırlaması kolaydır ve çok fazla jargondan “zehirlenmezsiniz”.

SEE ALSO  What's your name? | En eksiksiz 3 sınıf ingilizce 2 ünite worksheet hakkında tüm bilgiler

Finding Nemo, Up, Toy Story, Kung Fu Panda, Mickey Mouse ve Toy Story gibi animasyon filmleri izleyebilirsiniz. Filmin konusuna çok fazla odaklanmamaya dikkat edin. Öğrendiklerinizi sürekli hatırladığınızdan emin olmak için, karşılaştığınız yeni kelimeleri ve diyalogları not edin ve sık sık gözden geçirin.

Sitcom’lar aracılığıyla İngilizce öğrenin

İngilizcenizi geliştirmek istiyorsanız Sitcom doğru seçim olacaktır. Extra, Friends, How I Met Your Mother gibi filmler arasından seçim yapabilirsiniz… Bunların hepsi komik filmler, kısa diyaloglar, hatırlaması kolay, dinlemesi kolay, özellikle telaffuzunuzu geliştirebilirsiniz (telaffuz nasıl geliştirilir). karakterin söylediği satırları her gün tekrarlayarak.

Sohbetlerde her zaman uygulayabileceğiniz tanıdık iletişim hatlarını öğrenebilirsiniz. Unutma, “Öğrenme pratikle el ele gitmelidir.” Filmdeki karakterlerin söylediği her şeyi sadece dinler, dinler, duyar ve duyarsanız, hala bir teyp gibisiniz, konuşma yeteneğiniz hala devam ediyor. . Yerinde sıkışmış”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.