Esnek düşünmeyi analiz etme, sentezleme ve uygulama becerisi, öğrencilere hızlı hesaplama ve zihinsel hesaplama becerilerini öğretmenin onların zeka ve mantıksal düşünme becerilerinin gelişimi için çok önemli olduğunun göstergeleridir. Hızlı matematik ve zihinsel matematik problemleri, çocukların matematik anlayışlarını artırmaları ve akıl yürütmelerini keskinleştirmeleri için yararlı yollardır. Öte yandan, aritmetik görevleri hızlı ve zihinsel olarak tamamlamak öğrencilerin öğrenmesine yardımcı olur, eleştirel düşünmeyi teşvik eder ve azim ve kararlılık gibi özellikleri güçlendirir. Analiz ve akıl yürütme yoluyla problem çözme kapasitelerini artıran daha güçlü matematik anlayışı. Bugünkü yazıda,

Birlik Oyunu

5-7 dakikalık bir oyun.

Oyun stili: Eğitmen “Birlik, Birlik” diye bağırır.
Kaç, kaç? öğrenciler soruyor.

“Compute 3 x 2” veya “14-9” veya “8+ 3” gibi hesaplamalar öğretmen tarafından bağırılır.
Öğrenciler gerektiğinde grupları oluşturabilmeli ve sonuçları hemen hesaplayabilmelidir.

Oyun Kuralları: Oyuncular, sınıfın gereksinimlerine göre hız için ödüllendirilir ve yavaşlık için cezalandırılır.

cevap oyunu

At the age of 10, kids will get instruction in mental addition and subtraction. to strengthen the connection between addition and subtraction in the number 10.

Calculation cards are prepared as follows: 4 + 5 = 9 – 5 = 5 + 4 = 9 – 4 = 8 + 2 = 10 – 2 = 2 + 8 = 10 – 8 = 6 + 3 = 9 – 3 =

SEE ALSO  Giới Hạn Hàm số (Dạng 0/0) _Toán 11_ Thầy Nguyễn Quốc Chí | lim 0 0 hakkında yeni güncellenen içeriğin özeti

Ways to play:

The first student to play in the class reads the computation while holding the 4 + 5 = and 9 – 5 = cards. As a class, go over the findings (four plus five equals nine, nine minus five equals four). The class reads the computation as a whole (five plus four equals nine, nine minus four equals five), and so on until the allotted time. The second child then removes the second card and repeats the process.

arkadaş oyunu yap

Amaç:

  • Toplama, çıkarma, çarpma ve bölmenin hızlı zihinsel hesaplamaları becerilerini geliştirin ve güçlendirin (sayılar on, yüz yuvarlak).
  • Çevik davranış, keskin bakışlar uygulayın..

Hazırlık: Öğretmen, 10 x 15 cm boyutlarında, şeritli 10 ila 15 dikdörtgen kart hazırlar. Her kartın bir hesaplaması veya buna karşılık gelen bir sonucu vardır.

Nasıl organize edilir :

Öğrenciler kartlarını çekmek için gönüllü olmuşlar, sonra hepsi bir daire oluşturmuş, kartlarını göğüslerinin önüne takmışlar, her öğrenci kendi kart numarasını, önce ve sonra gruptaki arkadaş sayısını gözlemlemiştir. Kartınızdaki sonuca veya hesaplamaya karşılık gelen sonucu veya hesaplamayı zihinsel olarak hesaplayın.

Tüm ekipten leylek oynamasını, şarkı söylemesini ve tüm sınıfla birlikte alkışlamasını isteyin, “Leyleği sağlıklı bir bacak için yatırın, dönüşümlü olarak sağlıklı hale getirin”.
Öğretmen “Arkadaş bul! Arkadaş bul!” Çocuklar, uygun sonuçları veya hesaplamaları olan kartları takan arkadaşlarıyla hızla bulur ve geri koşarlar.

SEE ALSO  Açılar Soru Çözümü | 7.Sınıf Matematik | 2022 | Yeni güncellenen matematik 7 sınıf yeni nesil sorular hakkındaki bilgilerin özeti

Güç iletimi oyunu

Amaç: Hızlı hesaplama, zihinsel hesaplama becerilerini uygulayın ve güçlendirin

Hazırlık: Herhangi bir mutfak eşyası hazırlamanıza gerek yok

Nasıl oynanır : Öğretmen, örneğin 4 + 5 = ?” (veya 9 – 3 =? veya “kaç artı 0 eşittir 3 ?”….) diye sorar ve sonra öğrencilerden sadece biri cevap verir. Bu kişi yanıtlamayı bitirdi, tekrar sordu (yukarıdakiyle aynı) ve yalnızca bir kişi yanıtladı. Devam edin, ancak öğretmen durma sinyali verene kadar bunu yapın. Görevlendirilenler hızlı cevap vermelidir. Yanlış cevap verirseniz, para cezasına çarptırılırsınız.

Not: Öğrenilen derslere göre toplama, çıkarma, çarpma ve bölme şekillerinde öğrencilerin bilgilerini gözden geçirmek amacıyla uygulanabilir.

Hızlı cevap oyunu

Oyunun amacı: Tabloda toplama, çıkarma (on tur, yüz tur, bin tur), çarpma ve bölme zihinsel hesaplama becerilerini uygulayın. Hesaplama becerilerinizi geliştirin.

Prepare: Select two teams to compete; give each team a unique name (eg White rabbit – Brown rabbit). Give your team officials, secretaries, and other young players to assist them.

How to Play: Hold a contest between two teams. The two prisoner groups’ representatives will watch to see which side emerges first. The first group identifies a ten-hundred-round number that has been multiplied, divided, added to, or subtracted from. The outcome is addressed by the second group (if false, the audience has the right to respond).

SEE ALSO  Kanguru Matematik Türkiye | 2019 Sınav Soruları | KOALA 1-2 sınıf çözümleri 1. bölüm | En eksiksiz kanguru matematik 1 sınıf soruları ile ilgili içeriğe genel bakış

The second group promptly performed another computation after the first group had provided its response. After around 5 minutes, continue as before, and after stopping, the secretary tallies how many right responses each group received. Each right response is worth 10 points.

BİN GO oyunu

Amaç:

  • 100 içinde toplama ve çıkarma becerilerini (hatırlamama) uygulayın.
  • Çevik stil, işte özenli işbirliği uygulayın.

Hazırlık: Öğretmen resimdeki gibi 9 kareli bir tahta çizer, toplama ve çıkarma gibi bazı hesaplamalar yapar. Hesaplamalar oynamadan önce gizlenmelidir, örneğin öğretmen hesaplamaların kartlarını yazacaktır: 45 + 4; 64 + 3; 92 + 3; 69 – 8; 96 – 6; 56 – 5; 47 – 4; 26 – 6; 57 + 23.

Nasıl Oynanır: Sınıfı 2 takıma ayırın, her takım oynamak için 3 arkadaş gönderir. Öğretmen bir takıma “Yeşil Ordu” adında mavi bir kalem verir, diğer takımda “Kızıl Ordu” adında kırmızı bir kalem taşır. Öğretmen hesaplamanın yüksek sesle yazılı olduğu bir kart çektiğinde, iki takım sonucu net bir şekilde duyar ve okur. Doğru cevabı ilk bağıran takımın sonucu tablodaki bir kutuya yazmasına izin verilir. Sonuçları hizalı (dikey, yatay, çapraz) 3 kareye yazabilen takım kazanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.