Edebiyat ruhu besleyen tohumlardır. Medeni bir çağda yaşıyoruz ama çok fazla zeka ve ruh eksikliği var. Çocuklar dünyanın gelecekteki tohumlarıdır. Çocuklar zihinsel ve ruhsal olarak beslenmelidir. Bu nedenle birçok şair ve yazar hayatlarının büyük bir kısmını çocuk edebiyatı yazarak geçirmiştir. Bu edebi eserler, herkes için derin eğitici mesajlar taşır.

Küçük Prenses (Frances Hodgson Burnett)

Yazar hakkında:
Frances Hodgson Burnett adında bir İngiliz yazar ve oyun yazarı. Manchester’da doğdu, ancak 1965’te ailesiyle birlikte Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı. Sorunlu bir aileden geldiği ve paraya ihtiyacı olduğu için 19 yaşında Amerikan dergileri için kısa öyküler yazmaya başlamak zorunda kaldı. Frances Hodgson Burnett takma adını kullanıp doktor Swan Burnett ile evlendikten sonra tanınmış bir çocuk yazarı oldu. Daha sonra, zamansız “Küçük Prenses”e (1905) ek olarak daha iyi bilinen bir klasik olan “Gizli Bahçe” (1911) yayınladı.

İş hakkında:
Sara Crewe küçük bir prenses çünkü babası Kaptan Crewe’un bir serveti var. Annesi çok erken öldü, yalnızca zengin babası onu sevdi ve onunla ilgilendi. Kız yedi yaşındayken Hindistan’da iklim o kadar kötüydü ki çocuklar başka yerlere kaçmak zorunda kaldılar. Kız, babası tarafından İngiltere’de özel bir kız okuluna götürüldü. Herkes Sara’yı “cam dolap sergileyen bir öğrenci” olarak görüyor çünkü okulda o da bir prenses. Babasının ona verdiği muhteşem kostümler, pahalı bebeklerdi. Ayrıca öğretmene “ne isterse verin” talimatını verdi.

SEE ALSO  Karakalem Portre çizimler - Uğur ÖRNEK | portre ornekleri ile ilgili en ayrıntılı bilgiyi sentezleyin

Ama sonra, Sara’ya olaylar oldu – babası öldü, mülkü tamamen yok edildi. Aniden bir prensesten dilenci bir çocuğa dönüştü. Sara bir hizmetçinin çatı katına taşındı ve artık okula gitmesine izin verilmedi, doğum yaptı, okulda ayak işlerini yürüttü ve hatta yabancılaştı ve kötü muamele gördü.

Ancak Sara, durum ne kadar zor olursa olsun, zekası ve duyarlılığı ile babası yanında olmasa da hala bir prenses olduğunu tamamen kanıtlamaktadır.

Büyük Kalpler (Edmondo De Amicis)

Yazar hakkında:
Edmondo De Amicis, İtalyan yazar, gazeteci ve şairdir. Hayatının yarısını gezi yazılarına ve edebiyat eleştirisine adadı. Diğer yarısı ise siyasi ve sosyal konular hakkında yazıyor. En çok uluslararası üne sahip çocuk kitabı Cuore ( Büyük Kalpler ) ile tanınır . Bu onun en başarılı çalışmasıdır.

İş hakkında:
Büyük Kalpler , ana karakter – Enrico’nun günlüğü şeklinde yazılmış bir kitaptır. Oğlan aileden, okuldan hayatında olanlara kadar her şeyi yazıyor. İş sadece çocuklar için değil, aynı zamanda anne babaların ve öğretmenlerin de çocuklarını nasıl eğiteceklerini bilmeleri içindir.

Harry Potter (JK Rowling)

Yazarla ilgili olarak:
J.K. Rowling 1965’te İskoçya’nın Chepstow kentinde doğdu. Bekar bir anne olarak (sosyal yardımla) zorlu bir yaşam sürdü. Harry Potter’ın ilk kitabı olan Harry Potter ve Felsefe Taşı’nı okumaya yeni başlamıştı.
Harry Potter serisine büyük övgüler verildi. Harry Potter serisi, Harry Potter ve Sihirbaz Taşı, Harry Potter ve Sırlar Odası, Harry Potter ve Akaban Tutsağı, Harry Potter ve Ateş Kadehi, Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı, Harry Potter ve Sırlar Odası’ndan oluşur. Prens-Hybrid ve Harry Potter ve Ölüm Yadigarları.

SEE ALSO  ÖSYM SORARSA BÖYLE SORAR! | ŞİİR BİLGİSİ - 1 | En doğru şiir bilgisi çıkmış sorular ile ilgili tüm bilgiler

Harry’yi 11 yaşından 17 yaşına kadar takip eden Harry Potter serisi. Sihirli roman serisini birden çok bakış açısıyla izleyebilirsiniz.

Yeşil çatıların altında kızıl saçlı Anne (Lucy Maud Montgomery)

Yazar hakkında:

Kanada’nın Clifton (şimdi New London) bölgesindeki Prince Edward Adası’nda Lucy Maud Montgomery doğdu. 1908, Green Gables’ın başarılı kızıl saçlı Anne’sinin doğumunu gördü. Montgomery, Anne Redhead televizyon dizisi sayesinde şu anda tüm zamanların en çok satan romancısıdır.

Pozisyonla ilgili olarak:

Cuthbert’ler Green Gables çiftliği için bir yetimhaneden yardım istediler ve getirdikleri çocuğun aslında çok küçük bir kız olduğunu görünce şok oldular. adı Anne, kızıl saçlı ve ağızlı.

Anne son derece huysuz ve tartışmacı bir kişidir. Hem Green Gables’ta hem de yakındaki kasabalarda sorun çıkardı. Bununla birlikte, genel olarak beyni ve cömertliği için övüldü ve hayran kaldı.

Emily Yeni Ay Çiftliğinde (Lucy Maud Montgomery)

Yazar hakkında:
Anne Redhead ile ilgili dizinin başarısından sonra Montgomery , yazara benzer kişilik ve yaşam özelliklerine sahip yeni bir karakter inşa etti, yani Emily. Emily roman dizisi 1998’de bir televizyon dizisine uyarlandı.

İş hakkında:
Emily – masum bir kız, rüya gibi ama çok duygusal. Babasının fazla ömrü kalmadığını öğrenince küçük kız, tüm sevgi dolu kalbini ve zamanını onunla birlikte olmaya adadı. Babasının hayatının son anlarının en güzel ve değerli anılarına sahip olmasını istiyor.

Babası öldükten sonra Emily, sevgi ve anılarla dolu sıcacık evini akrabalarının yaşadığı Yeni Ay Çiftliği’ne bırakmak zorunda kaldı. Her gün babasından nefret eden ve annesini reddeden akrabalarıyla yüzleşmek zorundadır. Kız nasıl yaşayacak?

SEE ALSO  Okumadan Ölmeyin ! (Tarihi Kitap Önerileri Bölüm 1 ) | Yeni güncellenen mutlaka okunması gereken tarihi romanlar hakkında genel bilgiler

Tennyson Renksiz Şatosu (Lesley MMBlume)

Yazar hakkında:
Lesley MMBlume , Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrinde doğup büyüyen bir yazar ve muhabirdir. İlk romanı “Cornelia ve Somerset Sisters’ın Cesur Kaçışları”, eleştirel dergi School Library tarafından “romanlarıyla okuyucuları büyüleyen bir peri masalı kitabı” olarak selamlandı. Mucizeler günlük hayatta bulunabilir.

Güney Amerika’nın insanlarını ve kültürünü derinden anlayan Lesley MM Blume , 2008’de yayınlanan “Tennyson Renksiz Şatosu” nda ayrıntılarıyla gerçekten dokunaklı bir hikaye dokuyor.On bir yaşındaki bir kızın onun üzerindeki amansız çabaları hakkında heyecan verici ailesinin gizemli geçmişinin dibine giden yol.

Eser hakkında:
1932 yılında ekonomik kriz meydana geldi. Mississippi Nehri kıyısında, Tennyson
Fontaine ve kız kardeşi Hattie, vahşi bir köpekle harika macera hikayeleri hayal ederek durmaksızın saklambaç oynadılar. Bir güne kadar iki kızın annesi Innisfree evlerine dönmedi. Emery’nin babası onu bulmak için yola çıktı ve kız kardeşler hemen Emery’nin babasının ailesinin evi olan Louisiana’nın en görkemli malikanelerinden biri olan Agredoux’ya gönderildi ve şimdi harap olmuş ve sarmaşıklar ve otlarla kaplı.

Onlara bakan kadın Henrietta, iki yeğeni ailenin şanlı geçmişini hayata döndüren kurtarıcılar yapabileceğini düşünüyor. Tennyson, yavaş yavaş Agredoux’nun gerçek kimliğini rüyalar aracılığıyla öğrendi. Genç kız, yıkılmakta olan kale duvarlarının ardındaki gizemleri uzun zamandır hayal ediyordu.
Tennyson, Agredoux’nun ataları hakkında garip rüyalar aracılığıyla kalenin esrarengiz geçmişini yavaş yavaş ortaya çıkardı.
Annesi yaptığı plan sonucunda eve dönecek mi ve ailesi yeniden bir araya gelecek mi?

Alınan dersler: aile sevgisi ve dürüstlük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.