Matematik, mantıksal düşünme ve net hafıza gerektiren bir doğa bilimidir. Birçok çocuk matematiğe maruz kaldığında genellikle korkar ve bu konuda nasıl başarılı olacağını bilemez. Toplist.vn’nin aşağıdaki paylaşımları ile ebeveynler, çocuklarının bu konuyu çok fazla çaba harcamadan iyi bir şekilde öğrenmelerine yardımcı olabilir.

Müzik ve sanatla birleşti

Matematik, özellikle gençler için asla müzikten veya sanattan daha kolay değildir. Bu yüzden çocuğunuza müzik yoluyla matematik öğretmek harika bir fikir olurdu. Çocuğunuzun matematiksel düşünmesi de müzikten faydalanacaktır. Her tür çocuk, müzik ve sanat yoluyla aritmetik becerileri öğrenmekten yararlanabilir.

Düşünmeyi teşvik etmek için çocuğunuzu üstün zekalı bir sınıfa da yazdırabilirsiniz.

SEE ALSO  2022 model orijinal tyt matematik soru bankası incelemesi. | matematik soru bankası com ile ilgili tüm en ayrıntılı bilgiler

Çocuklarınızı matematik konusunda heyecanlandırın

Matematikte sözde sıkıcı, karmaşık sayılar onu ilginç kılan şeydir. Ebeveynler, matematiği etkili bir şekilde öğrenebilmeleri için öncelikle çocuklarının matematiğe ve hesaplamalara olan heveslerini geliştirmelidir. Çocuğunuzun ilgi çekici konuşmalar yoluyla matematiğin değerini anlamasını sağlamak için analiz edin.

Örnek olarak, çocuğunuzu bakkala götürdüğünüzde, ailesinden 10 yumurtanın fiyatını hesaplamasını isteyin ve bunu personel kadar hızlı yapıp yapamayacağını görün. Çocuklar yavaş yavaş matematiğe karşı bir tutku geliştirecekler ve tabii ki bu tür kısa alıştırma seanslarının bir sonucu olarak bu doğal konuya hakim olmaya daha fazla ilgi duyacaklar.

Çocuklarınıza Matematik öğrenmenin en bilimsel ve etkili yolunu öğretin

Matematik, açık, ayrıntılı ve kesin sayıların, şekillerin ve formüllerin incelenmesidir. Ancak ebeveynler, çocuklarının bu kuru sayılara en metodik ve verimli bir şekilde yaklaşmalarına yardımcı olurlarsa, daha ilgi çekici hale geleceklerdir.

Çocuğunuza matematik formüllerini doğru bir şekilde hatırlamasını ve saklamasını ve onlarla sık sık pratik yapmasını hatırlatın. Çocuğunuzun matematik yetenekleri her gün bu şekilde şekillenir ve bilenir.

SEE ALSO  Subway Surfers Tren Oyunu, subway surf free game, Jake 'nin Kış Tatili Tren Yolu Koşusu - Uslu Cocuk | hızlı çarpma oyunları oyna ile ilgili yeni güncellenen bilgileri kapsayan

Çocuğunuza hesap makinesi kullanmak yerine zihinsel aritmetik yapmayı öğretin

En büyük insan icatlarından biri, bugün bildiğimiz şekliyle bilgisayardır. Hesaplamalar artık her zamankinden daha kolay. Bununla birlikte, bilgisayarları aritmetik yapmak için uygun olmayan şekilde kullanmak, toplama ve çıkarmayı öğrenen küçük çocuklar için özellikle zararlıdır. Çünkü çocuğunuzun uyuşuk olmasına ve yavaş düşünmesine neden olur. Sonuç olarak, ebeveynler çocuklarını zihinsel matematik kullanmaya teşvik etmelidir. Çocuğunuza kafasında hızlı ve doğru hesaplamayı öğretin.

Çocuğunuzun “dersini unutmamasını” sağlamak için onu sık sık kontrol etmelisiniz. Çocuklar zihinsel matematikte ustalaştıktan sonra, gerçek dünya koşullarında ebeveynlerine sayılarla yardım etmeyi tercih ederler.

Çocuğunuza verilen alıştırmaları tamamlamasını ve ileri düzey alıştırmaları kendi başına yapmasını hatırlatın.

Öğretmenlerin evde çocuklarına verdiği alıştırmalar genellikle çocukların sınıfta öğrendikleri temel bilgileri pekiştirme etkisine sahiptir. Bu tür bir egzersizle, ebeveynler çocuklarına gittikleri her yerde öğrenme alışkanlığını öğretmelidir. Yani onun verdiği egzersizleri hemen yapmalısın . Ayrıca ebeveynler çocukların matematik bilgilerini geliştirmek için kitaplara başvurarak benzer veya daha zor egzersizleri bulabilir ve çocuklarıyla birlikte çözebilirler.

SEE ALSO  3. Sınıf - Para Problemleri | para ile ilgili problemler ile ilgili en eksiksiz bilgileri kapsayan

Ebeveynlerle yapılan ileri düzey dersler, çocukların öğrendikleri bilgileri derinleştirmelerine ve matematik becerilerini daha iyi geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Birlikte geçirilen ders süresinin sıkıcı olmaması için anne babaların çocukları zorlamaktan ve zorlamaktan kaçınmaları gerekir. Çocuğunuzun öz disiplinini geliştirin ve mutlu bir öğrenme ortamı yaratın.

Matematiği hayata uygulamak

“Öğrenme el ele gider” – matematikle bu slogan gereksiz değildir. Siz ve çocuğunuz hayatında düzenli olarak matematiği kullandığınızda, bilgi derinleşme fırsatına sahip olacaktır. Ebeveynler, cansız matematik sayılarını daha konuşan ve ilginç sayılara dönüştürebilir.

Bu şekilde çocuklarınızı oyun oynamaya, markete veya kitapçıya onlarla bir şeyler satın almaya götürebilirsiniz. Çocuğunuzdan anne (baba) için 20 portakal toplamasını ve saymasını isteyebilirsiniz. Veya torbada 20 portakal varsa ve anne (baba) 5 eksiltiyorsa geriye kaç meyve kalıyor? . hayal ettikleri gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.