Bu makalenin içeriği monoik çiçek tartışacak. monoik çiçek arıyorsanız, bu Dut Ağacı makalesinde Impulso Utn ile monoik çiçek’yi keşfedelim.

Dut Ağacı içindeki monoik çiçek ile ilgili en doğru bilgilere genel bakış

Aşağıdaki klibi hemen izleyin

Bu impulsoutn.net web sitesi ile kendiniz için daha yararlı verilere sahip olmak için monoik çiçek dışında bilgi ekleyebilirsiniz. Impulso Utn web sitesinde her zaman sizin için her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Size en doğru bilgiyi getirmeyi umuyoruz, Kullanıcıların internette bilgileri en doğru şekilde yakalayabilmelerine yardımcı olun.

monoik çiçek ile ilgili birkaç açıklama

Dut ağacı, Nisan ve Mayıs ayları arasında yeşilimsi çiçekler açan, 3-15 m boyunda, monoecious bir ağaçtır. Hızlı büyürler. Gövde silindirik, dik ve kalın; Kabuk çatlaklı ve gri-kahverengi renktedir. Tepe tacı 6-8 metre, seyrek ve top şeklindedir. Dut ağaçları, yenilebilir meyveleri veya ipekböceği yetiştiriciliği için uzun süredir yetiştirilmektedir. Birkaç tür ve bazı bahçe formları da park ve bahçelerde süs bitkisi olarak yetiştirilmektedir. Ayrıca dut ağaçları şehirlerde, evlerde ve bahçelerde gölgelendirme, bordür ağaçları, çit bitkileri ve dekorasyon çalışmaları için çok uygundur. Dut ağacı, morin maddesinden dolayı sarı bir renk alır. Kökleri etli, kırılgan ve kırılgandır ve 15-20 m derinliğe kadar inebilir. Yaşlandıkça güçlü yanal kökler geliştirir ve bu nedenle rüzgara dayanıklıdır. Yapraklar türlerine göre saplı, kaba veya ince yapılı, yuvarlak veya kalp şeklinde, üst yüzeyi koyu, alt yüzeyi açık yeşil renktedir. Kenarları dişlidir. Dutta tomurcuk genellikle bir yıllık dallar üzerindedir ve patladığında hem çiçek hem de yapraktan sürgünlerin çıktığı karışık bir tomurcuk şeklindedir. Tomurcuğun patlaması ile yapraklar ve o yaprağın koltuğunda oluşan meyveler gelişmelerini sürdürürler. Dutta 3 çeşit çiçek vardır: erkek, dişi ve hermafrodit. Çiçekler, bir yıllık dallardaki tomurcuklardan oluşan yeni sürgünlerde oluşur. Çiçekler monoiktir ve yaprakların aksillerinde ve saplı halde bulunur. Çiçeklenme, çiçek ekseni üzerinde birbirine çok yakın yerleştirilmiş birçok çiçekten oluşur. Çiçekler Nisan – Mayıs aylarında açar. Tozlaşma genellikle rüzgarla gerçekleşir. Dut ağaçlarında monoik, ikievcikli ve otsu çiçek türleri bulunsa da ağaçlar genellikle monoik yani monoiktir. Yani erkek ve dişi çiçekler ayrı yerlerde ama aynı ağaç üzerindedir. Erkek çiçekler uzun silindirik gruplar halindedir. Erkek çiçekler bir süre sonra dökülür ve dişi çiçeklerden meyve elde edilir®. Dişi çiçekler yeşil renkli ve silindirik olup bir eksen üzerinde toplanmıştır. Yenilebilir meyve, dişi çiçeklerin ve örtü yapraklarının etlenmesiyle oluşan bileşik bir meyvedir. Dişi çiçekler kuruduktan sonra, kenar çiçekleri sulu etli hale gelir, meyveyi ve püskül şeklindeki çiçekçiklerin tamamını sarar, çiçekçikler bileşik, tatlı meyveye dönüşür. Beyaz veya mor kırmızıya döner.

SEE ALSO  11.sınıf olarak sınavlara çalışıyoruz 🐝| ders çalışma günlüğüm #5|| #yks2022 | En doğru 11 sınıf biyoloji notları ile ilgili tüm içerikler

monoik çiçek Hakkında Bilgilerle İlgili Görüntüler

Dut Ağacı
Dut Ağacı

Okuduğunuz Dut Ağacı hakkında haberleri bulmanın yanı sıra, Ardından, her gün Impulso Utn güncellemesi için daha fazla içerik okuyabilirsiniz.

SEE ALSO  12. Sınıf Biyoloji: Nükleik Asitlerin Keşfi ve Önemi (Genden Proteine - 1) (DNA eşlenmesi vs.)(Özet) | 12 sınıf genden proteine pdf hakkında en doğru genel bilgiler

Burayı tıklayın

monoik çiçek ile ilgili birkaç anahtar kelime

#Dut #Ağacı.

[vid_tags].

Dut Ağacı.

monoik çiçek.

SEE ALSO  5. Sınıf Fen Bilimleri | Canlılar Dünyası: Bitkiler ve Hayvanlar | En doğru canlılarda sınıflandırma ile ilgili genel bilgiler

monoik çiçek hakkındaki bilgilerle Impulso Utn ‘ın size verdiği bilgilerle, size değerli olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. monoik çiçekImpulso Utn hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.