İngilizcenin çocukların geleceği üzerindeki önemini ve olumlu etkisini kabul eden günümüzde, ebeveynlerin büyük çoğunluğu çocuklarının İngilizce öğrenimine daha fazla yatırım yapmıştır. Ancak, herkes İngilizce öğretme ve öğrenme yönteminin her yaş grubu için ne kadar etkili olduğunu bilmiyor. Bu yazıda Toplist, çocuklara İngilizce öğretmek ve öğrenmek için en önemli ilkeleri ebeveynlerle paylaşmak istiyor.

Çocuğunuzun yabancı dil öğreniminin altın dönemini kaçırmayın

Bu, çocuğunuzun ikinci bir dilde en iyi deneyimi yaşamasına yardımcı olacak ilk kuraldır. Çocuklar için İngilizce öğrenme programları tasarlama konusunda uzmanlaşmış olanlar, ebeveynlerin koşulları varsa, çocuklarına okul öncesi yaştan itibaren İngilizce öğrenmelerine izin vermeleri gerektiği konusunda aynı görüştedir. Bu zamanda, çocuğunuzun İngilizceyi özümseme yeteneği, anadilini öğrenirken olduğu kadar basit olacaktır. Çocuğunuzun birçok kişinin İngilizce kullandığı bir ortama maruz kalması durumunda dil yeteneği daha erken gelişecektir…

Genellikle bu aşamada, çocuklar için İngilizce öğrenme programları genellikle çocuklara kitap okumak, İngilizce müzik dinlemek veya çizgi film izlemek, flash kartlardan öğrenmek gibi çok basit etkinliklerle başlar. çocuklar…

SEE ALSO  3. SINIF İNGİLİZCE 7. ÜNİTE KONU ANLATIMI VE KELİMELERİ | IN MY CITY | 4 sınıf 7 ünite ingilizce ile ilgili güncellenmiş bilgileri kapsayan

Çocuğunuzun anaokulunda olduğu altın dönemden yararlanarak onu bu ikinci dille tanıştırın. Çünkü o zamanlar bunu öğrenme olarak görmüyordum, sadece ilginç bir oyun olduğunu düşünüyordum. Çocuğunuz biraz daha büyüdüğünde, ilkokula başladığında, bu sırada çocuklar için bir İngilizce öğrenme programına başlarsa, bunu ağır bir iş olarak görecektir. Bu, çocukların ilgilenmemesine yol açar ve kesinlikle öğrenme verimliliği de önemli ölçüde azalır.

Çocuklar için İngilizce öğrenme programında görsel görüntüleri artırın

Bu, çocuklar için İngilizce öğrenme programları tasarlamanın ikinci ilkesidir. Birçok ebeveyn, çocuklarının isteklerine dikkat etmeden çocuklarını İngilizce teorisi, dilbilgisi ve kelime bilgisi öğrenmeye zorlama hatasına düşer. Çocuklar genellikle eğlence, renkler ve rahatlık gibi hiperaktiftir.

Bu nedenle, çocukların İngilizce öğrenme programlarına erişmelerine yardımcı olmanın en hızlı yolu, görsel görüntüleri, zengin renkleri, ilginç oyunları vb. artırmaktır. Benzer oyunlar düzenleyebilir Canlı görüntüler kullanmanın çocuğun eğlenceye olan merakını ve ilgisini uyandırma etkisi… Bununla İngilizce en nazik, en doğal yoldan ve kesinlikle zorlanmadan öğrenilecek.

SEE ALSO  3. sinif ingilizce ders kitabı sayfa 13 | ingilizce ders kitabı sayfa 12 ile ilgili en doğru bilgiyi özetleyin

Araçlar ders kitaplarından daha iyidir

Makinelerin veya kalıp yargıların belirli bir müfredatı takip etmesi, çocukların öğrenme sürecindeki yaratıcı yeteneklerini sınırlayacaktır. Bu nedenle çocukların etkinliklerini çeşitlendirebilmek için görsel materyallerin zenginleştirilmesi dersi daha canlı ve çekici hale getirmek için gereklidir.

Ebeveynler, müzik çalarlar, telefonlar, bilgisayarlar veya Ipad, Iphone … üzerindeki uygulama yazılımları gibi yüksek teknolojili cihazları evde İngilizce öğrenmek için ek bir kaynak olarak kullanabilir ve Çocukların bu dili daha hızlı kavramasına yardımcı olabilir. Ancak ebeveynler, çocukların görme ve sosyal becerilerini etkileyebileceğinden, çocukların Ipad’de veya internette çok fazla zaman geçirmelerine de izin vermemelidir.

Dinlemekten çok konuşun, yazın

Uzmanlar, konuşma becerisinin yabancı dil öğrenirken öğrenilmesi en kolay beceri olduğunu söylüyor. Çocuğunuza mümkün olduğunca çok İngilizce konuşabileceği bir ortam sağlayın. Konuşmaya başladığımda bu ikinci yabancı dile güvenim arttı.

Vietnamca gibi, okuma ve yazma becerilerini öğrenmeden önce, çocukların temel iletişim anlama ve dinleme becerilerine sahip olmaları gerekir. İngilizce öğrenmek çocuklar için aynıdır, konuşma becerileri öğrenmesi ve taklit etmesi en kolay olanıdır. Çocuklar için çekici İngilizce öğrenme programları ile ana dili İngilizce olan kişilerle karşılaşırsanız, çocuklarınızın erken yaşlardan itibaren İngilizceyi doğru telaffuz etmesine yardımcı olmak için en iyi fırsat olacaktır.

SEE ALSO  ingilizce dersi, 3. sınıf, 5. ünite kelimeleri, kelime telafuzları | 3 sınıf ingilizce 2 ünite worksheet hakkında yeni güncellenen içeriğin özeti

Bu nedenle, çocuklar küçükken, ebeveynler önce İngilizce’ye alışmak için dinleme becerilerini uygulamalıdır!

Puan için daha fazla eğlence

Çoğu Vietnamlı ebeveyn, okuldan sonra çocuklarına, çocuklarının mutlu olup olmadığını veya yeni bir şey olup olmadığını sormak yerine, çocuklarının kaç puan aldığını sormalarını ister. Çocukları iyi notlar almaya ve puanlar uğruna çalışmaya yönelten bu zihniyettir. Notlar önemli ve çocukları motive etmenin bir yolu olsa da, onları motive etmenin başka birçok yolu vardır.

Çocuk psikolojisine uygun pek çok ödülle çocukları sınıf içi etkinliklere katılmaya teşvik etmenin, çocuklarda İngilizce sevgisini ve tutkusunu en doğal şekilde uyandırmaya yardımcı olacağı düşünülmektedir. Bu nedenle anne-babalar, notları yüzünden çocuklarını okumaya zorlamamalı, onlar için en rahat psikolojiyi oluşturmalıdır. Ancak o zaman çocuğunuz İngilizceyi “Vietnamca gibi sevecek” ve bu “küresel dile” alışmaktan korkmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.